Мікро-навчання на онлайновому курсі: «Цифрова освіта викладачів: засоби Microsoft для віддаленого навчання»
21-25 квітня 2021 Управлінням освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Microsoft в Україні та мультимедійним видавництвом «Розумники» за активної підтримки Міністерства освіти і науки України, Ліцею інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара було проведено навчальний курс: «Цифрова освіта викладачів: засоби Microsoft для віддаленого навчання», що відбувався в режимі онлайн.
Учителям було запропоновано цифрові інструменти для роботи як для очного, так і для дистанційного навчання. Протягом навчального курсу тренери–експерти Microsoft, досвідчені педагоги-практики з різних куточків України, ділилися своїм досвідом щодо використання в роботі таких інструментів, як Майкрософт Teams, Sway, Forms, Flipgrid, Wakelet, Math Solve, Desmos, відеоконференції Teams, Insights, OneNote, ClassNotebook, створення навчальних завдань в Teams, організації олімпіад і конкурсів в середовищі Teams. Учасники навчального курсу поглибили свої знання щодо використання мережі «Партнерство в навчанні» для побудови індивідуального розвитку педагога та опанували новітні сервіси, вбудовані в пакет Microsoft Office для створення цифрових зошитів та карток для навчання, зокрема змішаного та дистанційно.
Координування та адміністрування навчального курсу в середовищі Microsoft Teams Live Events, що зібрав понад 1200 учасників, здійснював спеціаліст Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, доктор пед. наук Світлана Литвинова.
З промовою до присутніх звернувся Артур Селецький, заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трасформацій і цифровізації. З вітальними словами до учасників курсу звернулися Литвинова Світлана, і Кутузова Ніна, керівник освітніх програм компанії Майкрософт.
Перед учасниками з заключною промовою виступив директор ІІТЗН НАПН України академік Биков В.Ю., який зазначив про актуальність цифрової трансформації освіти яка може бути здійснена тільки ІК-компетентними вчителями та за їхньої активної участі.
Учасникам було представлено ґрунтовні виступи спікерів MIE-експертів, MIE-тренерів компанії Майкрософт серед яких достойні представники оболонської освіти:
- Литвинова Світлана Григорівна, спеціаліст Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністації.
- Уманець Валентина Омелянівна, старший вчитель, спеціаліст вищої категорії, вчитель інформатики НВК №240 “Соціум” м. Київ.
- Мірошниченко Наталія Михайлівна, вчитель-методист, спеціаліст вищої категорії, вчитель математики НВК № 240 “Соціум” м. Київ.
Протягом навчального курсу учасниками було виконано низку завдань, а саме:
- створити групу в Teams;
- створити завдання (з балами);
- створити 3 картки презентації у Sway;
- записати FlipGrid-відео;
- створити опитувальник у Forms;
- створити тест у Forms (з балами);
- інтегруйте Wakelet в Teams і створіть завдання/практичну/лабораторну;
- ознайомтесь із сервісом Math Solver, виконайте 1 завдання;
- ознайомтесь із сервісом Desmos, виконайте 1 завдання;
- запустити свій вебінар і продемонструвати навчальний матеріал;
- розробити цифрову карту з використанням готових інноваційних рішень Microsoft Office;
- зареєструватися в мережі «Партнерство в навчанні» – ознайомитися з курсами;
- активувати коди успіху на порталі «Центр викладачів»;
- зробити скріни виконаних робіт;
- розмістити на Facebook у спільноті #Cloud Services in education усі скріни завдань і заходу;
- пройти тестування;
- отримати сертифікат!
Про якість і організацію навчального курсу можна дізнатися, ознайомившись з відгуками учасників події (граматика та орфографія збережені в авторському варіанті):
«Цифрова освіта викладачів: засоби Microsoft для віддаленого навчання”. Лекції! Домашнє завдання! Тести! Усе це вже позаду)) Курс є надзвичайно цікавим, корисний та необхідним для сучасного вчителя, а загалом і для кожної людини. Дякую організаторам, спікерам за доступність викладу матеріалу та чудову ідею про створення курсу.» Наталія Куцяба
«Дякую всім! Це був справжній марафон. Неймовірно запальна ведуча Світлана Литвинова ще на старті задала турбо режим навчання. Усі викладачі, справжні професіонали, тримали високу ефективність курсу та надихнули на підйом до нових вершини майстерності. Нагороди активувала. Домашнє завдання 3-го дня виконала в тому обсязі, в якому дозволила ліцензія Word. Дякую за ідеї про надбудови». Ilona Salnikova.
«На ці навчальні 4 дні спільнота #Cloud_services_in_education стала місцем натхнення та підтвердженням, що навчатись ніколи не пізно! Тепер вчімося впроваджувати набуті знання». Істоміна Дар’я.
«Цікаві завдання! Обов`язково буду застосовувати вивчені новинки у своїй професійній діяльності! Дякую спікерам за нові знання!» Анна Шуляченко.
«Дякую організаторам і спікерам за корисний навчальний курс. Відкрила для себе нові можливості Теams. Відчуваю себе першокласницею, якій так багато ще треба пізнати, але хочеться все і відразу!!!». Неля Іконенко.
«Давно було бажання оволодіти всіма тонкощами роботи із MS Office 365. Хочу подякувати за натхненного стусана і мотивацію для впровадження нових ідей» Істоміна Дар’я.
«Другого дня курсів ми опанували інструменти для створення опитувань та тестів в Microsoft Forms, можливості використання Wakelet в освітньому середовищі MS TEAMS, сучасні програми динамічної математики з Microsoft Teams. Симулятори з математики, Онлайн-наради в Microsoft Teams. Дуже корисно та цікаво для всіх педагогів.» Наталія Саєнко
«Дякую організаторам та чудовим спікерам за насичений цікавезний навчальний курс. Все було зрозуміло, чітко, доступно пояснено, практично застосовано. Завдання виконано. Тест пройдено.» Світлана Романюк-Голінко
«# 3 день. Три дні працювала з вами, дуже цікаво. Відтепер мої онлайн уроки, і не тільки, стали ще більш цікавішими, актуальними. Обов’язково братиму участь у наступних вебінарах.» Олександр Макогон
Загалом учасники навчального курсу оцінили його 4,9 балів за п’ятибальною системою оцінювання, а свою вмотивованість впроваджувати отримані знання в практику – 4,76 балів, що підтверджує якість та ефективність системи мікро-навчання.
Більше про цей захід Ви дізнаєтеся зі сторінки спільноти #Cloud services in education, що є загальнодоступною групою 2,0 тис. учасників за посиланням: https://www.facebook.com/groups/1429370987315738